Logické myšlení

Věnuje se vaše škola pouze sportu?

Ve Sportovní ZŠ a MŠ Človíček nám jde o co nejvšestranější rozvoj dětí, jak po stránce pohybové tak duševní. Naší prioritou je péče o nadané děti a rozvoj logického myšlení. Při výuce požíváme metodu NTC Learning, nabízíme od první třídy nabízíme kroužky zaměřené na pokusy, kde si děti zahrají na malé vědce. Oblíbené je Programování a robotika pro děti s nímž u nás děti mohou začínat již v mateřské škole.

Jaké je vybavení školy pro tyto aktivity?

Sportovní ZŠ a MŠ Človíček používá ve výuce vždy nejmodernější trechnologie, Kromě interaktivní tabule, která je již dnes standardem dostávají všechny děti k dispozici po dobu školní docházky na naši školu notebook. Od první třídy tak děti využívají výpočetní techniku a robotické stavebnice při výuce. Na druhém stupni je možné využít i virtuální realitu.

Spolupracuje škola s nějakými institucemi?

Sportovní ZŠ a MŠ Človíček je škola spolupracující s MENSOU Česko. Využíváme možnost zapůjčení logických her a hlavolamů z IQ Parku v Liberci. Jsme pilotní školou nakladatelství FRAUS a matematiku vyučuje podle metody profesora Hejného.

Příručka pro rodiče žáků s výukou matematiky